Uudised

Edasi kooli

Edasi kooli! Edasi kooli projekti raames tuleb Kosejõe Käsitöökool Kose kevadlaadale 7. mail (asume Kose kooli kõrval väljakul). Väljanäitusel näitame ja anname proovida rahvusliku puutöö õppimisvõimalusi. Ka seda, kuidas argipäeva õhtul kolme tunniga meele rõõmsaks saab ja ununeb päeva väsimus. Kaasas on meil puukäsitöö esemeid uurimiseks, mida on teinud meie õpilased. Rahvuslikku pärandkultuuri kuuluv puukäsitöö … (veel…)

Rahvakalender aprillis

Mahla-, kevade-, linnu-, mäha-, pooli-, pori-, sula-, vete- ja surmakuu aprill on täis rahvapühi. 10. aprill. Käib üleüldine „vitsutamine“ urbades okstega, ikka õnne nimel. Õnne jagub aastaks nii vitsa saajale kui andjale. 14. aprill. Künnipäev, tuleb vähemalt üks vagu künda (elu)põllul. Vähimalt oleks otstarbekas töövahendeid silitada (või plaani pidada). Virkuse ja aastase tulemuse nimel tuleb … (veel…)

Septembris 2022 alustab tööd kaheaastane rahvarõivakursus „Minu rahvarõivas“

Oodatud on kõik Kose valla ja Põhja-Eesti piirkonna rahvarõivahuvilised.Koolitused toimuvad Kosejõe Käsitöökoolis (Kosejõe 9d/2, Kose-Uuemõisa) ning saavad teoks Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ ja MTÜ Rahvarõivas koostöös. Kursuse jooksul valmistab iga osaleja soovikohase rahvarõiva põhikomplekti ning kirjaliku töö, mis sisaldab ajalooliste esemete uurimist ning tööjuhiseid komplekti valmistamise kohta.Koolitus toimub täiendõppe õppekava alusel ning selle nõuetekohasel … (veel…)

Laen…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

About Me

City-dweller, noodle lover, camera collector and fan of everything with a lens. I’m always trying out new gear. Edison is my outlet to share my new discoveries with the world.

Subscribe to My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.