Uudised

Naised puutöös

ERM-i näituse konkursi võitis rahvahääletusel Kosejõe Käsitöökooli õpetaja Heidi Solo, kes algatas näituse naiste puutööst pealkirja all „Kaasaja kuningannadelt: kiiged ja küünlalühtrid“. Meeste käsitööaasta jätkuks on see rahva poolt tore valik. Meie kooli kogemus näitab, et naised on praegu traditsioonilisest puukäsitööst rohkem huvitatud kui mehed, käelistes oskustes võrdsed ja õpingutes motiveeritud. Pärimuslikus traditsioonis naised puutööga … (veel…)

Puukäsitöö teeb meele rõõmsaks

Kunagi tarvilised oskused on nüüd rõõmu pakkuv vabaaja tegevus. Alati sünnib ainulaadne ja kordumatu ese, mis kõneleb tegijast. Tuleb hinnata, et tegemist on meie oma ainelise pärimuskultuuriga mille jätkaja sa tegijana oled.Kosejõe Käsitöökooli õpetus on suunatud käsitööriistadega puutööle. Alustame märja puu töötlemisega. Teeme tervikpuu-ja ummiknõu, lusikaid, vaka kuni talumööblini välja, mille vahele mahub palju muud … (veel…)

Käsitöö masinatega

Käsitöö üks definitsioonidest on, et käsitööga on tegemist seni kuni inimene juhib tööriista tera ega tee seda arvutiprogramm (tehisintellekt). Tänapäevases kontekstis haarab see parimal moel puutöö tegemise käsitsi mõttes. Enam pole meil pääsu elektrilistest käsitööriistadest. Absoluutse ja autentse käsitöö poole pürgimine pole enam kättesaadav lihtsal moel. Kõik algab juba puu langetamisest, „sulle-mulle“ saega saaks puu … (veel…)

Laen…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

About Me

City-dweller, noodle lover, camera collector and fan of everything with a lens. I’m always trying out new gear. Edison is my outlet to share my new discoveries with the world.

Subscribe to My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.