Naised puutöös

ERM-i näituse konkursi võitis rahvahääletusel Kosejõe Käsitöökooli õpetaja Heidi Solo, kes algatas näituse naiste puutööst pealkirja all „Kaasaja kuningannadelt: kiiged ja küünlalühtrid“. Meeste käsitööaasta jätkuks on see rahva poolt tore valik. Meie kooli kogemus näitab, et naised on praegu traditsioonilisest puukäsitööst rohkem huvitatud kui mehed, käelistes oskustes võrdsed ja õpingutes motiveeritud.

Pärimuslikus traditsioonis naised puutööga ei tegelenud, aga tänapäeva naised on hakkajad ja osavad ka selles valdkonnas. Meistritena esinevad disainer, kutseõpetaja, väikeettevõtja, koduperenaine, raamatupidaja, ajakirjanik, muusik ja võimlemistreener, kes naudivad ka puutööd.

Näituse kuraatorid on Epp Klimenko (Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetaja) ja Heidi Solo.
Ootan põnevusega värsket lähenemist traditsiooniliselt meestele kuulunud puukäsitöös!

Naised, tulge traditsioonilist puukäsitööd õppima!

Pressiteade Eesti Rahva Muuseumilt