Teppo lõõtsa kursus

Septembrist 2022 alustab Teppo tüüpi lõõtsa valmistamise kursus. Kohtume kord kuus vähemalt kokku16 tundi kahel järjestikusel päeval nädalavahetusel. Praktilise tegevusega koos saab teada suure osa pilliehituse teooriast ja traditsioonist. Teppo tüüpi lõõtsa mängimise õpetaja tuleb endal leida.
Kursusel osalemiseks peab end registreerima. Eeltingimuseks peab olema kindel tahe pill lõpuni valmis saada, kasuks tuleb varasem kokkupuude käsitööga ja armastus muusika vastu. Kursusel osalejale on piisavalt suur koduse töö osakaal, võib väita, et kuus teine 16 tundi tuleb iseseisvalt tööd teha pilli juures. Tuleb ka kaaluda selle võimaluse ja tingimuste olemasolu kodus. Kokkuleppel juhendajaga on teoreetiline võimalus lisatunde teha Kosejõe Käsitöökooli töökojas.

Peale õppetasu 160 eur/kuu tuleb arvestada kuludega oma pilli materjalidele ja nende hankimisele. Midagi teeme sellest koos, mõned asjad on individuaalne valik. Püüdlikul algajal pillimeistril on kava järgi mai kuu lõpuks mängiv pill valmis.

Koguneme 3. septembril lahtiste uste päeval ja leiame ühiselt sobiva töörütmiga ajagraafiku.

Juhendaja Rein Reinpõld mob. 53 433 990, pilliaitoy@hotmail.com

Teppo tüüpi lõõts