Ajaring täis

Eestlaste aeg käis mööda ringiratast nagu põllharijatele kohane. Kevad oli külviaeg, jne. Meie koolis on kevad aga saagikoristuse aeg, sest salved on täis puutööd. Lõpetas esimene kursus. Tervikpuu kursusel võtsime läbi kõige vanema läänemeresoome puidust tarbeesemete valmistamise viisi, omandades ununenud oskused. See valmistusviis erineb kardinaalselt tisleri tööst ja eelnes sellele. Kui teada, et esemed on tehtud kirve, noa ja peitliga on tulemus uskumatu ja kaunis. Esivanemad ei kippunud tarbeesemeid väga kaunistama, meie aga lisasime neid. Kõik on erinev ja eriline.

Vanasti tegi peremees enamuse puust tarbeesemeid ise. Meie näitusel saab näha rohkem kaasaegsete perenaiste puutööoskusi. Tule vaatama, terve juuni kuu avatud põnevat näitust.

Kosejõe Käsitöökooli õpilastööde näitus „Tervikpuust tarbeesemed“  on avatud Kose raamatukogus (asukoht Kose Kultuurikeskus) 7. juunist terve kuu jooksul.
Pidulik aktus leiab aset 6. juunil kell 16-30. Oled oodatud!

Kõike seda mis näha ja palju veelgi saab õppida Kosejõe Käsitöökoolis.